Automobiliai / Motociklai

XXI a. automobilių tendencijos

Automobilių gamyba, tai viena didžiausių pramonės sričių, kuri šiandien susiduria su dideliais išbandymais. Konkurencija, augantys vartotojų poreikiai bei kuro kainų šuoliai neleidžia automobilių gamintojams užsisėdėti vienoje vietoje. Daugybė šių kompanijų specialistų dirba, kad ateityje automobiliai taptų dar tobulesni. Ir jau šiandien aišku, kad XXI a. amžiuje automobiliai smarkiai tobulės. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačias įdomiausias tendencijas.

Bus sukurti automobiliai, kurie patys save vairuos. Įsivaizduokite: atsisėdate į automobilį, GPS (globalios pozicijos nustatymo) prietaise įvedate adresą, kur norite nuvykti, užsisegate saugos diržą ir atsiverčiate savo mėgstamą romaną. Visą kelionę jūs galėsite skaityti knygą, nes automobilio vairuoti nereikės. Tokios technologijos jau yra kuriamos, o paprastus mirtinguosius pasieks per artimiausius 20 metų.

Populiarės naujo tipo automobilių varikliai. Manoma, kad ateityje benzinu varomi automobiliai išnyks, o jų vietą užims elektromobiliai. Pasitelkus saulės energiją kelionė elektromobiliu gali tapti labai pigi. Ateityje norėdami tęsti kelionę turėsite pastatyti automobilį saulės atokaitoje. Taip pakrausite saulės energijos baterijas, o milžiniškus sportinių automobilių variklius pakeis milžiniški akumuliatoriai. Taip pat jau šiandien Pietų Korėjoje yra tobulinami vandeniliu varomi varikliai. Šioje šalyje gauti pigaus vandenilio nėra problema. Jis keliose pramonės šakose lieka, kaip šalutinis produktas.

Žadama, kad keliavimo kaina drastiškai kris. Kai bus sukurtos technologijos, kaip efektyviai panaudoti saulės energiją ar vandenilį važinėti taps daug pigiau. Pagrindiniai automobilio išlaikymo kaštai bus variklio remontas, padangų keitimas, bet tikrai ne kuras.

Automobiliai taps daug saugesni. Manoma, kad vien dėl technologinio automobilių progreso keliuose pavyks išvengti daugiau nei pusės aukų. Jei automobilį vis dar vairuosite pats kompiuteris vis tiek seks atstumą nuo kitų automobilių, stebės kelio dangą ar oro sąlygas. Visa tai įvertinęs pats automobilis galės priimti žaibiškus sprendimus, kurie galės išgelbėti vairuotojų ir keleivių gyvybes.

Automobiliai taps lengvesni ir pagerės jų aerodinaminės savybės. Dėl naujų lydinių naudojimo ir naujausių technologijų pritaikymo mašinos taps net iki 60% lengvesnės. Tuo tarpu automobilių kėbulo formos darysis vis aptakesnės.
variklio remontas