Laisvalaikis / Pomėgiai

Žaidimai su gyvūnais

Kiekvienas turinti gyvūną žino, kad su juo reikia užsiimti, žaisti. Be abejo, kortų žaidimai netinka, tačiau yra daugybė žaidimų skirtų būtent užsiimti su gyvūnais. Pavyzdžiui, žiurkėnai ir kiti smulkūs graužikai mėgsta žaidimą „Laiptelius“.

„Laipteliai“ – tai visiškai paprastas žaidimas, kurio metu graužikas lipa rankomis, rankas vis perkeliant (lyg formuojant laiptelius). Tai graužikams įdomu ir sveika – taip jie sportuoja.

Žiurkėnams yra specialūs bėgiojimo kamuoliai, į kuriuos įdėti žiurkėnai gali bėgioti po kambarį, nebijant, jog gyvūnėlis pasislėps už spintos ar bus pagautas namuose esančio kito gyvūno, šuns ar katino. Įdėjus į tokį kamuolį graužiką galima truputėlį pavaikyti.

Kai kurie žiurkėnai reaguoja į savo vardą, gali išmokti kelių paprastų komandų. Todėl galima pratinti žiurkėnus atlikti „triukus“, už kuriuos gautų paskatinimą (pvz., šviežią vaisių).

Daug daugiau žaidimų galima sugalvoti su katėmis ir šunimis, kadangi tai gerokai didesni gyvūnai. Daug žaidimų su šunimis galima sugalvoti lauke, net ir pagalio ar žaislo mėtymas yra puikus žaidimas, nereikalaujantis didelių pastangų, tačiau puikiai nuvargina tiek šunį, tiek jo šeimininką.

Tiek su dideliais, tiek su smulkiais naminiais gyvūnais reikia užsiimti ir žaisti, taip tiek juos, tiek save darant laimingesniais.