Įvairenybės,  Visuomenė

Žaislai vasarą

Vasara – pats smagiausias laikas ne tik tėveliams, kurie visą žiemą laukė išsvajotųjų atostogų, bet ir jų mažosioms atžaloms. Turbūt pamenate laikus, kai kiekvieną dieną reikėjo eiti mokyklą ir su kokiu nekantrumu būdavo laukiamos atostogos? Nors ir viena savaitėlė – tačiau vis tiek laukiama. O ką kalbėti ir kaip nesidžiaugti tuomet, kai prieš mokinukų akis plėšiami paskutiniai gegužės mėnesio kalendoriaus lapeliai. Iki didžiųjų vasaros atostogų net dienos būna skaičiuojamos, dedami kryžiukai kalendoriukuose ir paskutinė diena mokykloje visuomet skamba labai džiaugsmingai.

Šiltuoju metų laiku, kuomet vaikams atsiranda marios laisvo nuo pamokų ruošos, norisi kuo daugiau būti lauke ir žaisti su draugais. O kad žaidimai neatsibostų ir visuomet mažiesiems būtų veiklos, tėveliai dažnai suka galvas žvelgdami į dideles ir gražias, žaislais nuklotas parduotuvių lentynas. Kartais vaikų pageidaujami žaislai nėra labai pigūs, tačiau vertėtų pagalvoti, kad vaikystė yra tik viena. Be abejo nereikėtų pildyti visų vaikų norų, tačiau visuomet galima rasti kompromisą, o kartais net šiek tiek pagudrauti. Taip daro daugelis tėvų, kurie iš vaiko tarsi nori mainų, tačiau dažniausiai prašoma gerai mokytis. Ir taip semestro rezultatai vasaros pradžioje gali virsti įvairiais žaislais.

Dažnai susiduriama su klausimu, kur žaislai pigiau įperkami? Dažnai tik pažvelgus į parduotuvių vitrinose surikiuotus žaislus, nuo jų kainų piestu stojasi plaukai. Todėl atrodo visai normalu, kai nedideles pajamas gaunančios šeimos savo atžalų žaidimams išsaugoja vyresnėlių žaislus ar net renkasi galimybę norimą žaislą rasti antrų rankų parduotuvėlėse. Tačiau žaislai pigiau gali kainuoti ne tik dėl menkesnės kokybės, bet ir dėl to, kad yra parduodami internetinėse parduotuvėse. Pasirodo viskas labai paprasta. Tokioms parduotuvėms nereikia nuomotis didelių ir brangių patalpų plotų, nereikia daugybės gražiai atrodančių pardavėjų, mažesnės visos patiriamos parduotuvės išlaidos. Todėl kartais vertėtų nenumoti ranka pamačius dideles pageidaujamo žaislo kainas, o tiesiog tokio paties paieškoti virtualioje erdvėje.

O kokie žaislai labiausiai patinka vaikams? Taigi ne deimantai yra geriausiai mažųjų mergaičių draugai, o lėlės. Jos niekada neišeis iš mados ir jų niekuomet nebus gana! Viskas paprasta kaip du kart du. Vienos lėlytės dažniausiai neužteks, nes norisi, kad viena būtų trumpaplaukė, kita ilgaplaukė, trečia šviesiaplaukė, tamsiaplaukė, tamsiaodė ir t.t.

O kokie žaislai labiausiai domina berniukus? Nuo pat mažens vaikai mėgsta kopijuoti suaugusiuosius, dėl to neretai nori ir tokių žaidimų, kurie būtų panašūs į jų tėvelių pomėgius ar darbus. O koks gi mažasis vairuotojas be transporto priemonės! Neišskiriamu draugu gali tapti triratukas, o vėliau ir dviratis, tačiau yra dar viena vaikiško transporto rūšis – elektromobiliai vaikams. Kas vaikystėje nemėgo vairuoti mašinyčių atrakcionuose, to turbūt nesupras, tačiau tai tikrai daug įdomiau nei minti pedalus. Elektromobiliai vaikams būna skirtingų galingumų, kurie parenkami pagal vaiko svorį ir amžių. Nuo to priklauso ir kaina. Kuo automobiliukas galingesnis – tuo jis bus brangesnis. Tačiau perkant tokį daiktą taupyti tikrai nederėtų, nes vaikų rankose net didžiausi žaislai kartais pavirsta į mažų dalelių krūvą. Prieš sumokant pinigus pardavėjui nebijokite ir patys išbandyti tokio žaislo. Tikriausiai pasivažinėti tokiu automobiliuku nepavyks, tačiau stenkitės patikrinti bent išorinių detalių tvirtumą.

Taigi atėjus vasarai nors šiek tiek palepinkime savo mažylius. Kartais ir mažos dovanėlės gali būti pačios brangiausios ir savyje sutalpinti šilčiausius jausmus. Smagios vasaros ir smagių žaidimų!

Elektromobilis magnum