Būstas

Vertikalios zaliuzes

Nepaneigiami žaliuzių privalumai: ir gražu, ir praktiška

Vertikalios zaliuzes
Vertikalios zaliuzes

Vertikalios zaliuzes – tinkamos tik biurui? Tai pasenusi nuostata, kuria jau seniai nebesivadovauja interjero dizaineriai. Šiais laikais, kai zaliuzes pasižymi be galo didele medžiagų ir formų įvairove, vertikalios gali būti ypač stilingai ir sumaniai integruotos į namų aplinką – svetainių, vaikų kambarių ir netgi miegamųjų interjerą. Jos, kaip ir roletai, ne tik dailiai atrodo, bet ir yra išskirtinai praktiškos..

Paprastesnė priežiūra – tik vienas iš privalumų

Tiek vertikalios zaliuzes, tiek horizontalios zaliuzes yra aukštai vertinamos dėl nesudėtingos jų priežiūros. Tai ypatingai aktualu, kai nesinori daug laiko skirti namų ruošai. Kam kabinti užuolaidas ir nuolat rūpintis jų skalbimu, jei galima įsigyti zaliuzes ir pamiršti apie sudėtingą priežiūrą? Vertikalios yra ypač praktiškos, nes, jei pagamintos iš tinkamos medžiagos, nekaupia dulkių. Jos, kaip žinia, gali sukelti alergines reakcijas. Taigi, tie žmonės, kurie turi jautresnius kvėpavimo takus, polinkį į alergijas, turėtų ypač atsakingai apsvarstyti žaliuzių įsigijimą namams. Užuolaidos, net ir reguliariai skalbiamos, kaupia daugiau dulkių. Be to, audinyje gali pradėti veistis erkutės ir kiti mikrobai, kurie gali tapti nuolatinės slogos, čiaudulio, prastos savijautos priežastimi. Taigi, ne tik, kad vertikalios zaliuzes pigiau kainuoja, jos yra žymiai praktiškesnės ir leidžia pamiršti apie dulkes bei kitus nešvarumus.

Daili interjero detalė

Vertikalios zaliuzes kaina nusileidžiančios užuolaidoms, yra ypač moderni interjero detalė. Jei užuolaidos namuose kuria kiek „labiau įpareigojantį“ stilių, elegantiškumo įspūdį, tai, interjero dizaineriai pripažįsta, žaliuzių indėlis į aplinką – lengvumas, paprastumas, minimalizmas. Būtent to kartais ir pritrūksta daugelio namuose. Stilingo interjero kūrėjai pažymi, kad lietuviai yra linkę savo gyvenamąsias patalpas apkrauti dažnai nereikalingais ir visiškais nepraktiškais daiktais – baldais, suvenyrais, sunkiais šviestuvais. Derančių spalvų vertikalios zaliuzes gali žymiai palengvinti buitį ir suteikti aplinkai „švaros“. Viena sostinėje dirbanti interjero dizainerė Giedrė sako: „Bambukines vertikalios zaliuzes gali būti tinkamos ne vien virtuvėje, bet ir svetainėje ar kituose gyvenamuosiuose kambariuose. Na, o pagamintos iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, baltos ar švelnių rusvų atspalvių, tapti puikia atsvara masyvesniems baldams. Nors spalvas aplinkoje patartina derinti (eklektiką reikėtų palikti profesionalams), žaliuzių nebūtina rinktis tokių pačių spalvų, kaip ir sienos ar sofų apmušalai. Jos gali tapti kambario akcentu, pavyzdžiui, raudonos ar kitos ryškios spalvos. Tačiau prieš priimant tokį dizaino sprendimą, reikėtų pasitarti su profesionalais.“. Nors kalbant apie tai, kur gausiausiai pardavinėjamos vertikalios zaliuzes klaipeda pirmauja, Vilniuje tai taip pat populiarus sprendimas. Stilistė Giedrė sako, kad žaliuzių nereikėtų bijoti derinti netgi prie klasikinio interjero: „Šiuo metu salonuose galima įsigyti tikrai subtilių ir elegantiškų žaliuzių. Jos, ypatingai šviesų spalvų, kuria rafinuotą aplinką. Be to, suteikia patalpai šviesos. Nepamirškite, kad visos tamsios detalės atima dalį šviesumo – net jei langas didelis. O jeigu ir jį uždengsite tamsiais apmušalais… Rizikuosite ilgainiui pradėti jaustis kaip laidojimo salėje. Geriau jau netaupyti kokybiškesnėms, taigi, ir mažiau tepioms, bet baltoms interjero detalėms. Na, o jei jau kalbama apie žaliuzių priežiūrą, ji „pigiau grybo“. Karts nuo karto jas galima perbraukti drėgna šluoste, tačiau tai viskas – nei skalbti, nei nukabinti ir vėl užkabinti. Vertikalios zaliuzes, beje, ne tik kad yra lengvai prižiūrimos, stilingos ir dailios, bet ir visai nesunkiai įtaisomos. Tuo galėtų pasirūpinti kiekvienas namų vyras, turintis elementariausią grąžtą ir visas reikiamas dalis. Taigi, mano patarimas – nebijokite žaliuzių, o drąsiai jas rinkitės savo namams.“.