Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje

Žeimena

Baidariu nuoma ZeimenaAr kada teko girdėti šį pavadinimą – Žeimena? Tai viena garsiausių ir viena švariausių upių Lietuvoje. Žinoma, ji ne tokia plati ir ilga kaip Nemunas ar Neris, tačiau vandens turizmas ja vyksta daug aktyviau, čia labai padeda baidarės.

Baidarių nuoma Žeimena jei kam ir nusileidžia, tai nebent Ūlai, todėl neretai Žeimenos upė tituluojama baidarių karaliene. Ne veltui. Dėl švaraus vandens, ypač vaizdingų vietų ir patogios infrastruktūros baidarininkai labai dažnai traukia į Aukštaitija, mėgaujasi plaukimu tiek šia upe, tiek ir jos intakais, kurių yra pakankamai daug, o taip pat mėgsta tęsti kelionę ir Nerimi, į kurią Žeimena įteka ties Santakos kaimu.

Pasirinkus baidarių nuomą Žeimena vertėt pagalvoti ne tik apie vienos dienos, bet ir apie dviejų dienų ar dar ilgesnius baidarių maršrutus. Tokie maršrutai suteikia daug didesnį malonumą, daugiau įspūdžių, dėl ko galite jaustis labiau pailsėję, atsipalaidavę ir lengviau imtis kitų darbų, būtinų Jūsų kasdieniam gyvenimui.

Savaime suprantama, kad dviejų dienų ar ilgesni baidarių maršrutai privers Jus ieškoti vietos nakvynei. Tam puikiai tinka palapinė, tačiau jei norite daugiau komforto, pasidomėkite ar kur šalia nėra laisvos sodybos. Sodybos nuoma, ypač jei keliaujate didelėje kompanijoje, suteiks ne tik nakvynę, bet ir galbūt pasiūlys pirtį, baseiną ar maudynes Žeimenoje ar prie jos esančiuose ežeruose.

Pasibuvę sodyboje galėsite drąsiai tęsti kelionę, toliau mėgautis Žeimena ar kitomis Aukštaitijos upėmis, džiaugsitės savo atostogomis, kurios bus puikios ir malonios, tereikia Jums patiems tuo tikėti ir tai suprasti. Kuomet patys tikėsite maloniomis savo atostogomis, jomis džiaugsis ir kiti Jūsų bendrakeleiviai: draugai, artimieji ar kelionės metu sutikti likimo draugai.

Jei dar tik planuojate savo atostogas, prie galimybių būtinai įrašykite Žeimeną, nes baidarių nuoma Žeimena – beveik nepalieka nusivylusių.