Būstas,  Įvairenybės

Žiema grasina medinėms grindų lentoms

Artėjant žiemai nuosavų namų šeimininkams atsiranda pačių įvairiausių darbų. Žmonės turi pasirūpinti įvairiais darbais: nuo kuro namų šildymui įsigijimo iki langų sandarumo ir medinių grindų priežiūros. Būtent medinių grindų lentoms žiemą kylą grėsmė būti sugadintoms. Šiame straipsnyje aprašysiu, kokios problemos gali užklupti ir, kaip jų galima išvengti.

Prieš žengdami į namus gerai nukratykite batus. Žiemą prie batų prilimpa sniegas, druska ir smėlis. Ant jūsų apavo prilipusios medžiagos kenkia jūsų medinėms grindims. Kartą praėję pro medines grindis su tokiais nešvariais batais galite jas sugadinti: apibraižyti ar net įskelti. Kartais dėl tokių pažeidimų lentos turi būtį keičiamos naujomis. Tiesa, visiškai švariam ateiti nepavyks, taigi tik įžengę į namus nusiaukite arba nusivalykite batus. Geras būdas – nusiurbti batų padą dulkių siurbliu. Taip pat pasirūpinkite, kad nusiavus batus visiems užtektų šlepečių.

Prie įėjimo į savo namus įrenkite specialias groteles batų nukratymui. Ir vasarą ir žiemą šis paprastas įrengimas leis jūsų namų grindims išvengti iš lauko prinešto purvo. Tiesa, kartais reikės šį įrengimą išvalyti. Ten per trumpą laikotarpį, ypač žiemos metu, gali prisikaupti daug smėlio, druskų ir kitų nešvarumų.

Kai kurie žmones vietoj medinių grindų prieškambaryje įsirengia plyteles. Jos daug atsparesnes už medines grindis. Be to, jas lengviau valyti ir joms reikia mažiau priežiūros. Taip pat geras variantas ant plytelių patiesti specialų purvą sugeriantį kilimą. Ant jo visada galėsite be sąžinės graužimo statyti ir palikti nešvarius batus.

Žiemą didelį malonumą suteikia šildomos grindis. Visada malonu praeiti pro grindis basomis. Tiesa, šildymo sistemos lemia, kad patalpose sumažėja drėgmė ir mediena, o ypač medinių grindų lentos susitraukia, deformuojasi ir atsiranda tarpai. Taigi, būtina stebėti drėgmės lygį ir pasirūpinti, kad namuose nebūtų pernelyg sausa. Be to, per sausas oras gali pakenkti ir žmonių sveikatai.

Galiausiai, visiems namų gyventojams nurodykite taisykles: žiemą su batais jums ir svečiams po namus vaikščioti negalima, būtina prieš įžengiant į namus nusikratyti batus ir visada išvalyti sniegą, jei jo pateko į namų vidų.

lentos