Automobiliai / Motociklai

Žiema kitose pasaulio vietose

Žiemos metu mūsų laukia ne tik brangesnis šildymas ir Kalėdos. Žiema daugeliui pasaulio žmonių asocijuojasi su visai kitais dalykais. Šis straipsnis apie skirtingų šalių ir žemynų gyventojų požiūrį ir įsitikinimus, susijusius su šiuo metų laiku.

Australijoje Kalėdos visai kitokios. Ši šalis yra kitoje pasaulio pusėje, todėl žiema ten būna tada, kai mes deginamės Palangos paplūdimyje, o didžiausi karščiai juos užpuola būtent, kai mes švenčiame Kalėdas ir Naujuosius metus. Padangų montavimas vis dėlto jiems nesukelia papildomų sunkumų – sniegas ten egzotika. Tik kartą per kelis metus ir tai tik dieną ar dvi australai gali džiaugtis sniego senių statymu.

Arčiau kito žemės poliaus: Kanadoje ir Rusijoje yra miestų, kai gyvenimas atgyja tik žiemos metu. Nors amžinas įšalas šiaurinėse vietovėse tvyro visais metais, iki kai kurių gyvenviečių žeme galima nusigauti tik atėjus didesniems šalčiams – užšalus upių vagoms. Vasarą dėl atšiaurių gamtos sąlygų keliai yra nepravažiuojami – po truputį tirpsta ledas, kuris bet kurį kelią paverčia vandens ir žemės „koše“. Iki šiaurinių vietovių veda tik žvyrkeliai, nes nutiesti asfalto neįmanoma dėl amžino įšalo, kuris kelią greitai suniokotų. Taigi, ne tiek ir daug šiauriausių miestų ir miestelių gyventojų turi savo automobilius. Tuomet ir padangų montavimas kiekvieną pavasarį ir rudenį nekelia bėdų.

Kuo arčiau keliaujama link pusiaujo, tuo rečiau mes sutinkame sniego. Jo pamatysime nebent ant aukštų kalnų viršūnių. Kai kurių šalių gyventojai sniego nėra matę iš viso. Nenuostabu, kad atvykę į tokias šalis, kaip mūsų Lietuva, jie stebisi ir džiaugiasi šiuo žiemos atributu. Kitaip nei mes, kurie per kasdienius rūpesčius, kaip kuro šildymui ruošimas, padangų montavimas ir langų kamšymas pamirštame pasidžiaugti baltais laukais ir visais žiemos siūlomais malonumais.

Taigi, pasitikime šaltąjį sezoną „šiltai“. Didelė dalis pasaulio gyventojų sutiktų gyventi tokiomis sąlygomis, kaip mes. Juk žiemą mūsų šalyje nebūna pernelyg šalta, o vasarą nėra per karšta. Džiaukimės mums duotais malonumais ir būkime pasirengę žiemai apsiginklavę šiltais rūbais, gera avalyne, tinkamomis padangomis ir, žinoma, gera nuotaika.

padangų montavimas