Įvairenybės

Žinomiausi itališki kvepalai

16 amžiuje, baigiantis tamsiesiems viduramžiams, kvepalai Europoje vėl išpopuliarėja. Venecijos miestas – uostas, tampa kvepalų gamybos centru. Beje, taip nutiko dėl suaktyvėjusios prekybos su Azijos šalimis, tuo laikotarpiu pagrindiniai kvapnieji aliejai buvo gabenami iš ten. Šiuo metu Italijos kvepalų gamintojai intensyviai tebegamina įvairiausius aromatus ir yra laikomi konkurencingais pasaulinėje parfumerijos rinkoje. Italija garsėja ne tik specializuotų kvepalų gamintojų produkcija, tokių kaip „Acqua di Parma“, „Borsari“, bet ir kitų mados namų produktais, pavyzdžiui visiems yra gerai žinomi Armani kvepalai.

Acqua di Parma. Italų parfumerijos grandai pradėję kvepalų gamyba dar 1916 metais Parmos mieste. Pasaulyje šios įmonės produktai išgarsėjo 1930 – 1950 metais, išleidus „Acqua di Parma Clonia“ ženklo kvepalus. Šie tebeturi lojalių klientų ratą mūsų laikais. Verta paminėti, kad kompanija 1990 metais buvo priversta restruktūrizuotis. To pasekoje, buvo išplėstas parduotuvių tinklas, dėl nelanksčios prekybos strategijos įmonė buvo praradusi nemažą klientų dalį.

Borsari. Geriausiai žinoma dėl 1870 – aisiais gamintų „Violetta di Parma“ ženklo kvepalų. Ši kompanija taip pat įkurta Parmoje. Įdomu, kad šio produkto receptas buvo sukurtas vienuolyne ir skirtas Parmos kunigaikštienei. Ji labai mėgusi žibuoklių kvapą ir pas vienuolyno abatą užsakiusi pagaminti asmeniškai sau skirtus kvepalus. Vėliau jie buvo užmiršti iki kol Lodovico Borsari atrado receptą vienuolyno bibliotekoje ir pradėjo jų gamybą.

Bvlgari. Nuo pirmosios parduotuvės atidarymo 1884 metais Via Sistinoje, Italijoje, Bvlgari save pristato kaip prabangių kvepalų, papuošalų ir aksesuarų gamintojas. Kompanija gamina kvepalus tiek moterims, tiek vyrams. Iš viso galima įsigyti 14 skirtingų kvapų, tokių kaip „Omnia“, „Jasmin Noir“, „Bvlgari Men“. Šiuo metu vieni rimčiausių įmonės konkurentų Italijoje yra Armani kvepalai.

Giorgio Armani. Pripažinimo susilaukę Italijos mados namai, įkuri Giorgio Armani 1975 metais. Pastebėjus kvepalų rinkos potencialą ir tokių gamintojų, kaip Bvlgari sėkmę. 1980 metais pasirodo Armani kvepalai. Milane įkurta kompanija susilaukia didelės sėkmės. Šiuo metu pasaulyje gerai žinomi „Acqua di Gio“, „Armani Code“ ir „Armani Mania“ prekių ženklai.

armani kvepalai