Netylant piktų šūksnių aidams seksualinių mažumų adresu, dalis visuomenės stoja ginti diskriminuojamus žmones, dalis užsimerkia ir priima nuostatą “kol manęs tai neliečia, man viskas gerai”, o treti mėto tikrus ir metaforinius akmenis. Tiek LGBT bendruomenės (Lesbian-Gay-Bisexual-Transgender) nemalonumų atvejų, tiek kitomis aplinkybėmis, žmonių teisių pažeidimai nėra retas reiškinys visuomenėje. Kur turėtų kreiptis ir ką daryti diskriminuojami žmonės?
Dažnai eskaluojamas terminas žmogaus teisių pažeidimas iš tiesų apima tokias kasdienes sritis, kaip asmens garbė ir orumas, medicininių pacientų teisės, teisė į atvaizdą ar vardą. Atrodytų, savaime suprantami dalykai, tačiau ne visiems. Žmonėms, jaučiantiems, kad kažkas tikrai ne taip, tačiau negalintiems apibrėžti diskriminacinės problemos reikalinga teisinė pagalba – patyrę advokatai paaiškins, ar bėda yra paremta teisės aktų pažeidimais. Dažna advokatų kontora Vilniuje panašaus pobūdžio darbo tikriausiai turės daugiausiai, turint galvoje, kad sostinė auga tiek verslo koncentracijos, tiek tolerancijos, tiek jos nebuvimo klausimais.
Teisinė pagalba reikalinga nukentėjusiam kreipiantis į kompetetingas institucijas ar teismą. Žmogaus teisių pažeidimo bylos dažnai būna pačios slidžiausios – be advokatų paslaugų susitvarkyti praktiškai neįmanoma. Teisinės paslaugos, pravarčios šioje situacijoje – tai tarpininkavimas, dokumentų paruošimas, atstovavimas teismuose.
Žmogaus teisių pažeidimų bylos dažnai sulaukia didelio rezonanso visuomenėje, kelia daug diskusijų ir skaldo savo nuomonę išsakančiuosius. Tinkamam reprezentavimui reikalingas visapusiškai išprusęs teisininkas, atviras bet kokioms aplinkybėms. Teisinė pagalba tenkins nukentėjusį tik tuomet, kai tenkins pats advokatas.
Nuskriaustiesiems belieka palinkėti kuo mažiau sunkumų, o su jai susisidūrus – kad suteikta teisinė pagalba būtų aukščiausio lygio.
‹
›
×