Zoliapjoves padeda namams ir sodininkams
Niekas taip negadina namų vaizdo kaip nesutvarkyta jų aplinka, o pirmiausia – nenupjauta žolė. Visi nuosavų namų savininkai žino, kad žolės pjovimas – vienas daugiausiai laiko ir priežiūros reikalaujančių darbų. Vos nupjauni, žiūrėk jau vėl užaugo. Kad šis darbas būtų lengvesnis, metas pasidairyti kokybiškos zoliapjoves.
Pigiau su elektrine, patogiau – benzinine
Dauguma pirkėjų parduotuvėse dairosi benzininės zoliapjoves. Tačiau pamatę kainas, pradeda atsigręžti ir į elektrines zoliapjoves. Galiausiai sutrinka – kuri geresnė, kaip išsirinkti? Šios technikos žinovai sako, kad patogesnė visada bus benzininė žoliapjovė – vien dėl to, kad su ja važiuoji kur nori, kad ir į tolimiausią golfo lauko kampą. Iš tiesų benzininės žoliapjovės patariamos rinktis tada, kai reikalingas nupjauti plotas labai didelis. Tačiau jeigu jūsų kiemas mažas, jums puikiai gali praversti ir elektrinė žoliapjovė. Pastarosios privalumas – elektra pigesnė nei benzinas, todėl vieno žolės nupjovimo savikaina visada bus mažesnė, nei pjaunant žolę su benzinine žoliapjove.
Patirtis iš pirmų lūpų
Išbandžiusieji abi rūšis, gali pasidalyti patirtimi ir su neapsisprendusiais žmonėmis. Rimantas Gaida gyvena nuosavame name, bet už keliasdešimt kilometrų turi ir kolektyvinį sodą. Taigi žolės, kurią reikia pjauti, – apstu, tik spėk suktis. Kokią zoliapjove renkasi jis? „Ilgą laiką turėjome dvi elektrines zoliapjoves. Nesakau, kad buvome jomis nepatenkinti. Tačiau stebėdamas, kaip lengvai žolę pjauna kaimynas, tikrai galų gale supavydėjau. Tuomet pradėjau domėtis, kokių žoliapjovių yra dar parduotuvėse. Supratau, kad zoliapjoves benzinines visgi geriausia, ką galima įsigyti. Nors joms nuolat reikalingas kuras, taigi išeina, kad pjauti žolę brangiau nei su elektrine žoliapjove, atgal nebekeisčiau“, – sako ponas Rimantas. Jis abiem pievoms naudoja dvi benzinines žoliapjoves.
Naudotos – irgi kokybiškos
Ar ne per didelė prabanga nusipirkti iškart dvi? Juk kokybiškos žoliapjovės kainuoja ir po tūkstantį ar daugiau litų. Rimantas aiškina, kad ruošdamasis pirkti, jis kantriai palaukė, kol bus paskelbta zoliapjoves akcija. O tada ir griebė tą, kurią buvo nusižiūrėjęs. O kaip antroji? Ar reikia pirkti iškart dvi tokias pačias? „Ne, ne. Man tikrai būtų per brangu išleisti kelis tūkstančius litų vienu ypu žoliapjovėms. Pasidomėjau, kur parduodama naudota panaši technika ir nusipirkau antrąją nenaują žoliapjovę. Galiu pasakyti, kad zoliapjoves naudotos šiek tiek skiriasi nuo naujų, bet iš esmės gal ir nebūčiau pirkęs naujos, jei būčiau žinojęs apie naudotas. Bent jau manoji naudota veikia puikiai, dar nebuvo sugedusi“, – dėsto sodininkas Rimantas.
Skirta dideliems plotams
Jeigu jūsų kiemas iš tiesų primena golfo aikštyną, jums vertėtų dairytis ne paprastos zoliapjoves, o specialaus žolę pjaunančio traktoriuko. Tokie zoliapjoves traktoriukai – tikri pagalbininkai dideliems plotams sutvarkyti. Visi rimti ūkininkai ar įmonės, besirūpinančios savo aplinka, dažniausiai turi tokias žoliapjoves. Žinoma, jos kainuoja nepigiai, bet pirkinys atsipirks su kaupu jau per pirmą sezoną. Gerai tai, kad naudojant tokią mašiną, sutaupoma ir jėgų, ir laiko.
Ar tikrai tas žodis?
Tiesa, reiktų priminti, kad žodį žoliapjovė iš tiesų dauguma naudoja neteisingai. Žoliapjove teoriškai vadinamas rankinis pjovimo aparatas su ilga rankena, o vejapjoves – tai keturis ratus turintys vejos pjovimo aparatai. Taigi prašydami parduotuvėje parodyti vienokį ar kitokį prietaisą, turėkite omeny, kad galbūt prašote visai ne to, ko norite. Nenustebkite, jei pardavėjas jus nusives prie aparatų, kurių jums nereikia. Tačiau apžiūrėti ir įvertinti verta visas zoliapjoves ir vejapjoves – gal atrasite tai, kas pasirodys geriausia?