Laisvalaikis / Pomėgiai

Žvejybos upėse pradžiamokslis: tinkama vieta lemia sėkmę

echolotas deeper smart fishfinderNors tikrai atsidavę žvejybai meškerių nepadeda visą žiemą, tačiau pagrindinis aktyvumas prasideda pavasarį ir ankstyvą vasaros pradžią, kuomet visi nupučia dulkes nuo žvejybos įrankių ir patraukia prie vandens telkinio. Šiandien pateiksime keletą praktiškų patarimų tiems, kurie nusprendė pirmą kartą išbandyti laimę upėje.

Pavasaris bei vasaros pradžia ypatinga tuo, jog žuvys upėse pasiskirsto nevienodai. Tad reikia nusiteikti, jog vienoje vietoje ilgai užsibūti neteks ir pasirūpinti lengvai sukleidžiama meškere, kurią patogiau nešiotis keliaujant upės pakrante. Pavasaris taip pat pasižymi tuo, jog žuvys nėra išrankios ir kibimui įtakos masalas beveik nedaro. Žuvys dažniausiai yra alkanos, tad radus jų susibūrimo vietą lengva prisigaudyti nemažai laimikio net ir be jauko.

Norint rasti tinkamiausią vietą žvejybai reiktų atkreipti dėmesį į vandens lygį, vandens temperatūrą bei srovės greitį. Patyrę žvejai aiškina, jog kuomet vandens lygis pakilęs,srovė stipri, o vanduo drumstas, tuomet masalo metimas į upės vidurį naudos neduos. Silpnesnė srovė palei krantą leidžia džiaugtis geresniais rezultatais.

Dažnai pradedantiesiems gana sunku perprasti upių išdaigas, o matuoti srovės greitį, vandens temperatūrą „iš akies“ taip pat nėra paprasta. Patyrę žvejai, norintys susižvejoti žuvį upėje, o ne prekybos centre, renkasi pagalbininkus – sonarus (echolotai). Šiuo metu populiariausias neseniai rinkoje pasirodęs lietuvių kūrinys – echolotas Deeper Smart Fishfinder. Tai išmanusis echolotas skirtas gauti visą informaciją reikalingą žvejui į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Tiesiog užmetei meškerę su „deeperiu“ ir savo mobiliojo ekrane matai visus reikalingus duomenis atsakančius į esminį klausimą „ar čia esama žuvies“.

Nepasirinkus tinkamos vietos žvejybai upėje, galima grįžti tuščiomis rankomis. Kad to išvengtų žvejai visuomet klausia patarimo ilgametę patirtį turinčių žvejų, kurie išsiugdę šeštąjį jausmą žuvies buvimo vietai arba pasitelkti į pagalbą echolotas Deeper Smart Fishfinder, kaip ju padarė daugelis išmaniųjų Lietuvos žvejų.