Kelionės / Turizmas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje,  Maistas,  Medicina / Sveikata

Žygis žiemą? Nepamirškite arbatos!

Žygiai žiemą? Pueras Jus sušildys
Žygiai žiemos metu

Vasaros metu besileidžiant į žygį dažniausiai pagalvojame apie vandenį, nes be jo niekaip neištvertume fizinio krūvio karšu oru. Tuo tarpu jei žygiai organizuojami žiemos metu, vėsus vanduo nelabai vilioja, dėl to neretai žygeiviai išgeria per mažai skysčių. Pakeisti situaciją gali skani šilta arbata, o žiemos žygiui kuo puikiausiai tinka Pueras (pu-erh). Vis tik siūloma žygio metu vengti kito mėgstamo karšto gėrimo – kavos.

Pueras yra iš Kinijos kilusi arbata, kurios kokybė gerėja su laiku, kai tuo tarpu kitas arbatas rekomenduojama išgerti per pirmuosius metus. Taigi, jei arbatą geriate tik išvykų, žygių metu – pueras Jums puikiai tiks, nes ne tik nepraras savo teigiamų savybių, bet dar ir taps geresne, vertingesne arbata kiekvieną kartą kai tik pasiruošite pilną jos termosą.

Keliaujant į žygį būtina pasirūpinti ne tik sveika ir skania arbata, bet ir tinkamu jos gabenimu. Nieko geriau nerasite už aukštos kokybės termosą. Kiekvienam žygio dalyviui reikėtų pasirūpinti vidutinio dydžio ar didesniu termosu žiemą (priklausomai nuo to, kokio ilgio žygiai planuojami), kad užtektų puero arbatos ir sau, ir kelionės draugui – juk žygiuose dalijimasis yra labai svarbus ir skatina bendravimą, padeda užmegzti naujas pažintis ar sustiprinta senas.

Pueras žygio metu pravers, nes turi atimikrobinių savybių, stiprina imuninę sistemą, todėl iš buvimo gryname ore išpešite dar daugiau naudos, būsite tikri, kad peršalimas ir su juo susijusios ligos Jums nebus baisios. Sveikai gyvendami, nesibaimindami dėl savo sveikatos ir pavojų galėsite vis dažniau leistis į Jums įdomius žygius, keliauti patraukliomis vietovėmis ir pažinti savo kraštą, gamtą, pailsėti nuo miesto šurmulio ir darbų.

Jei puero arbatos skonis Jums pasirodė ne itin patrauklus, pabandykite kitos rūšies puero arbatą, pasidomėkite, ar ruošėte gėrimą taip, kaip jis turi būti ruošiamas. Puero arbata plikoma karštu (~95 C) vandeniu ir palaikoma 5 minutes. Be to, puero arbatžoles galima užpilti dar ir dar, tad tai suteiks galimybę pasiruošti arbatos į žygį ir dar paruošti arbatą namiškiams, kurie neišdrįsta leistis į keliones šaltuoju metų laiku.